Jak w każdym urządzenie w którym występują taśmy i wytrząsacze w kombajnie ziemniaczanym Anna Z-644, bardzo często zużywają się łożyska. Czy to przez złe smarowanie, czy uszkodzenie mechaniczne, czy zwykłe zużycie wymagają one wymieniania. Warto więc zadbać o nie i regularnie smarować maszynę przed rozpoczęciem prac oraz regularnie w ich trakcie. Oczywiście zależy to również od ilości kopanych ziemniaków w sezonie. Im więcej tym więcej należy smarować, lecz mimo wszystko nie zapobiegnie to zużyciu i konieczności wymiany. Jeśli więc zajdzie już taka potrzeba warto kupić łożyska wysokiej jakości. Nie należy na nich oszczędzać ponieważ niska cena to słabej jakości wykonanie, a to oznacza szybsze zużycie i konieczność zakupu następnej. Kolejne często zużywające się części to zębatki. Mogą one ulec wytarciu, pęknięciu w wyniku uderzeń lub luzów na wałkach. Uszkodzeniu może ulec rama. Czy to przez niewłaściwe prowadzenie, zbyt szybką jazdę czy też uderzenia w obiekty. Jest to trudna do naprawy usterka, oraz bardzo kosztowna. Owszem czasem można pracować z nią, ale pogarsza to stan pozostałej części maszyny oraz może się wiązać z innymi uszkodzeniami. Pękać mogą również wszelkie taśmy przenoszące. Rzadziej ale również występujące są uszkodzenia opon. Mam na myśli pęknięcia, przebicia czy też wytarcia. Jednakże wiąże się to również z kosztami. Mówiąc o prawidłowym działaniu należy pamiętać również o konserwacji posezonowej. Co wchodzi w jej skład. Przede wszystkim staranne mycie, jak wiadomo praca w ziemi wiąże się z dużym zabrudzeniem dlatego warto dokładnie umyć kombajn po sezonie, aby drobiny i ziemia nie dostawały się do łożysk i innych elementów. Kolejna sprawa to dokładne nasmarowanie, zapobiegnie ono uszkodzeniu części ruchomych. Warto również zaimpregnować łańcuchy i inne elementy przeciw korozji. Można to zrobić przepalonym olejem silnikowym, nie da on jednak takiego efektu jak specjalistyczne preparaty. Warto również zrobić przegląd aby w czasie poza sezonem przeprowadzić naprawy, aby w następnym sezonie wszystko działało. Tak w skrócie wygląda przygotowanie do zimy.
Więc jakie są plusy kombajnu ziemniaczanego Anna Z-644 i do jakich typów gospodarstw się on nadaje. Na pewno jest to kombajn o bardzo prostej budowie i działaniu. Nie wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Wiele napraw można wykonać samemu bez konieczności wzywania mechaników. Części są stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Jest on bardzo dobrym rozwianiem dla mniejszych i średnich gospodarstw które produkcje ziemniaków traktują jako poboczną i nie zajmuje ona dużych areałów. Uważam tak ponieważ jest to kombajn jednorzędowy, a co za tym idzie potrzeba sporo czasu aby wykopać 1h. Oczywiście jest spora część osób które kopią nim duże areały lecz rozkłada to zbiory w długim czasie, co dla niektórych nie jest odpowiednie. Plusem tego urządzenia jest to że nie wymaga on również bardzo dużych i mocnych ciągników. Poczciwe c-360 w zupełności wystarczały. Rozważając zakup Z-644 warto dobrze ocenić jej stan. Powinna być garażowana, smarowana, aby później nie kosztowało nas to niespodziewanych napraw i uszkodzeń. Przed zakupem, jeśli nie mamy obeznania w temacie, warto skonsultować się z rolnikami którzy je posiadają. Podsumowując kombajny ziemniaczane Anna są najbardziej rozpoznawalnymi i najbardziej rozpowszechnionymi w Polsce. Spotykamy je w co 5 gospodarstwie. Niezależnie czy jest małe czy średnie w każdym się on świetnie spisuje. Może jest tak dlatego ponieważ produkowany był w polskich zakładach pomimo że na podstawie niemieckiej licencji. Nasi inżynierowie dołożyli starań aby działał jak najlepiej i jak widać nie zawiedli. Jesteśmy przekonani że w naszym sklepie znają państwo części których potrzebują i zdobędą niezbędną wiedzę. Nasi sprzedawcy i specjaliści służą radą zarówno przez telefon, osobiście jak i na e-maila.
--part--
Bez zwłoki udzielą państwu informacji na każdy temat związany zarówno z kombajnem Anna jak i innymi maszynami. Zapraszamy do naszego sklepu.